Ciki-e a hallókészülék?
Lássuk be, nem divat hátrányos helyzetűnek lenni. Nagyothallónak pláne nem. Sosem volt az. Neked írunk most, akinek vannak emlékeid arról, amikor a gonosz osztálytársak csúfoltak, vagy épp elestél egy jó jegytől, mert a tollbamondáskor rosszul értettél pár szót. Néha a felnőttek világa is tartogat csúfos meglepetéseket. A hallókészülék mégsem átok, hanem áldás.
Persze, azt mi is aláírjuk, hogy egy általános iskolás korú gyermek sokszor nem elég érett ahhoz, hogy felfogja, mit érez az a másik, akit nemes egyszerűséggel süketnek becéz.
Sokszor igen nehéz pillanatokban van azoknak is része, akik egy tanár hadarósabb, motyogósabb stílusban megtartott óráján vesznek részt hallássérültként. De meg lehet tanulni alkalmazkodni, ebben pedig óriási segítség egy hallókészülék. Egy film megértéséhez a készülék hordása mellett segít a feliratozás, a barátaiddal, ismerőseiddel való kommunikációban pedig a szájról olvasás. De magát a készülékhordást jobb nem elbliccelni, mert nélküle sok mindenből kimaradsz.
Sokan egyáltalán nem hordanak készüléket, mert szégyellik. Még azt is hősiesen vállalják, hogy emiatt kevésbé boldogulnak, és visszahúzódóbb életet élnek.
Lemondanak jó állásokról, fantasztikus élményekről, és értékes emberi kapcsolatokról. De nem túl nagy áldozat ez? Pláne annak tudatában, hogy a kezeletlen halláskárosodásnak nagyon sok hátrányos, testi, lelki, és szellemi következménye van.
Ma már van lehetőség olyan hallókészüléket hordani (fülbe, vagy fül mögé helyezhetőt is), ami szinte észrevehetetlen, így kellően diszkrét. Olyat, ami egészen tökéletes hallásélményt nyújt, ami megajándékoz a hallás szabadságával, és egy teljesebb élettel.
Van hallókészüléked, de a fiókban lapul? Mi a gond vele? Sok hallássérült ember azért nem hordja, mert például kényelmetlen számára a készülék, az illeszték, illetve 1-2 alkalom hordás után feladják, mert túl erősnek tartják a zajszintet, amit így hallanak. Zúg, sípol? Lehet, hogy nem helyezed be jól.
Bármilyen problémád is legyen a hallókészülékeddel, gyere el a Ko-Ha Sound Halláspontok egyikébe, és megpróbálunk segíteni. Lehetséges, hogy az audiológusod nem a megfelelő készüléket adta számodra, esetleg rosszak a készülék programbeállításai.
Ha pedig már régóta fontolgatod, hogy javítanál a hallásodon egy hallókészülékkel, gyere el hozzánk ingyenes hallásvizsgálatra, mely után több készüléket is elvihetsz próbahordásra.
A Ko-Ha Sound Halláspontok hallásgondozói elkötelezték magukat arra, hogy folyamatosan a lehetséges legmagasabb színvonalú szolgáltatást nyújtsák a számodra.